Správy
V dňoch 18. - 19. septembra si bohoslovci kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka vykonávali duchovnú obnovu, ktorú viedol náš otec špirituál Martin Majda.
Veni Creator Spiritus, mentes tuorum visata, imple superna gratia quae tu creasti pectora.
Tohtoročný nástup do seminára bol určite výnimočný. A výnimočným ho robila predovšetkým návšteva nášho drahého Svätého Otca Františka na Slovensku. Preto sa niektorí naši spolubratia, ktorí mali možnosť dostať sa na stretnutie s pápežom do Dómu Svätého Martina a niektorí, ktorí mali tú česť byť v asistencii počas svätej omše v Šaštíne, vybrali za drahým hosťom do Bratislavy už v nedeľu 12. septembra.
V podvečer Slávnosti Najsvätejšej Trojice sa bohoslovci s predstavenými Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka zúčastnili na rozlúčkových vešperách s bratmi diakonmi.
V podvečer 22. mája 2021 v Katedrále sv. Martina sme slávili slávnosť zoslania Ducha Svätého.
Nakoľko v tomto roku pripadol deň liturgickej spomienky na sv. Jána Nepomuckého na Siedmu veľkonočnú nedeľu, oslávili sme patróna kaplnky nášho kňazského seminára na nasledujúci deň, v pondelok 17. mája.
V predvečer slvnosti Nanebovstpenia Pna sa počas svtej ome konala kandidatra diakontu a kňazstva bohoslovc ...
A tak ani ten, čo sadí, nie je nič, ani ten, čo polieva, ale Boh, ktorý dáva vzrast. (Kor 3,7)
Srdečne pozdravujeme vás všetkých, myslíme na vás a ďakujeme za všetky modlitby.